Tack för återkopplingen, det gör det mycket lättare. Tittar man utifrån ett lekhinksperspektiv så tycker jag det ser bra ut. Jag började skriva på ett svar men suddade sedan ut det, ett gott tecken. 
Det enda man skulle kunna säga är att jag hade sänkt Tillväxtmarknadsfonden till 10 000 kr. Sedan hade jag nog lagt de pengarna på Coeli Global Selektiv (deras mål är 15 % per år i årsmedelavkastning, lite högt i min mening, men de har ju lyckats) och SEB Hållbar Sverige Index.
Eventuellt hade jag hållt ca 10 - 15 000 kr för att kunna göra korta spekulationer i börsintroduktioner. Det är inte en strategi som ger en procentuell avkastning på hela portföljen, men kan ge några tusenlappar här och där. På den här nivån i portföljen gör det ändå skillnad.
Ja, det är mina tankar. Lycka till med ditt sparande!
Jan
PS. Räknar minuterna innan @Jacke77 kommer och rekar Plus Allabolag Sverige… 