228. Fondspara med rabatt på (aktivt förvaltade) fonder | Daniel Aarenstrup (SAVR)

Bra avsnitt med pedagogisk touch som uppskattades. Kul att min smådryga fråga kom med. Jag gillade den lite stapplade tystnaden innan svaret. :wink: Delvis besvarade jag nog frågan själv när jag tidigare i intervjun förstod att 80-85% kör SAVR i mobilen. Jag, som är på team @janbolmeson här, förstår då ännu mer varför den lite blaffiga och “kul” designen finns där.

Jag ska absolut kolla in SAVR igen, framförallt för de lite dyrare fonderna jag har, men om någon tvekade: Det var alltså inte en fråga ställd för att det skulle indikera nå’n positiv feedback. Jag föredrar nog de snustorra miljöerna hos Avanza och LF. :slight_smile:

uppdatering: Jag tittade in hos SAVR och fann mina lekhinksfonder där. Så bra tänkte jag och började titta på flytt. Men då är vi där igen, att de (såklart) vill ha hela ISK:t inflyttat. Då blir jag mindre sugen. Jag antar att det får bli försäljning och köp istället.

2 gillningar