Nytt youtube-intro... Vad säger du?

Vet att det är många av er som tycker att efter 300 avsnitt så borde vi göra om studion etc. Men vi känner alla till tröghet i förändring. För ett antal avsnitt sedan gjorde vi ju om podcast-introt. Här kommer en uppdaterad version av YT-introt så att ni slipper höra mig säga “Hej välkommen till RikaTillsammans-kanalen på youtube”… :rofl:

Så, vad sägs, fungerar det?

I nästa avsnitt kommer ni även få se ett annat för-intro både till podd och YT. Så förhoppningsvis gör att även feedbacken “Ni tar en evighet på er att komma igång” blir tillfredsställd. :see_no_evil:

11 gillningar

Tycker att det var jättebra, lagom personligt och en ödmjuk känsla i introt​:handshake::+1:

6 gillningar

Tröghet innebär väl ändå att det på något plan händer någonting, studion har inte en förändringströghet, den är konstant :joy: :joy: (till förtret för vår underbara potentiella symmetri)

Nya introt var kanon! 9.9/10 det enda jag hade velat ha annorlunda vore att Jan eventuellt skulle hoppat bungeejump ner så att han är ett par dm över backen och kan sträcka nävarna ner för att ta en klase pengar ur ett enormt berg av 1000 lappar som ligger där samtidigt som caroline säger “allt som är roligt med privatekonomi”

:pray: :pray: :pray: :pray:

5 gillningar

:star::star::star::star::star:

1 gillning

:smiling_face_with_three_hearts: :heart: :smiling_face_with_three_hearts: :heart: :smiling_face_with_three_hearts: :heart: :smiling_face_with_three_hearts: :heart:

1 gillning

Va säger man…Heeelt klockrent intro :smiling_face_with_three_hearts: :star: :star: :star: :star: :star: :gift_heart:

1 gillning

Haha, kan säga att vi har anlitat en inredningsarkitekt nu som ska kolla på det. Så det kommer nog, men förändringens vindar blåser långsamt, men de blåser… :rofl::joy:

Tack för all den fina uppmuntran annars. :heart::heart:

2 gillningar

Fint intro! :sunny:

Jättebra med rörliga klipp och olika sekvenser från både vardag, semester och jobb!

Jag skulle klippt bort ett par bildsekvenser så de sekvenser som sparas kan ”hänga” kvar lite längre. Känns lite stressigt och hoppigt!

Gillar Carolines röst och innehållet i det som sägs, men kanske prata något långsammare?

Men jag är ju lite långsam, så kanske bara är jag som uppfattar det så. :see_no_evil:

2 gillningar

Hade ju barit heeelt underbart om ni anlitade en arkitekt och hen sa “en växt till i andra hörnet vore inte fel” håller tummarna :raised_hands::+1::+1:

2 gillningar

Fint intro, men när ska jag, min sambo och @carolinebolmeson säga ”Hej”…? :thinking:

Vår favorit var när Jan sa något i stil med ”min underbara fru Caroline” och det kommer ett ”Tack! :grin: … öööh, hej!” tillbaka!

1 gillning