Tack för ett väldigt bra och hjärtligt inlägg!
Jag har sagt det till min fru att jag har få (?) behov (nära till pendling, bra energideklaration, nära till skola/förskola) och min fru är lite… Bongstyrig (jag älskar henne såklart jättemycket) och vill ha ett rött stort hus, gärna utan grannar, gärna dekorerat fint på bilderna, gärna 3-7 andra saker. Sedan då jag visar något så är det oftast något nytt som borde varit med.
Jag har bett henne tratta ner, och vi skickar dagligen hus som vi hittar på hemnet, så det kommer väl snart. Men det känns bara klurigt så det var nästan mest ett sätt att skriva av mig.
Och tack @janbolmeson för att du la tråden på rätt plats. Jag letade, men tillochmed min mor gör narr av mig för att jag letar så dåligt.