Igår blev jag miljonär som ensamstående förälder!

En resa som började för 7 år sedan

Hej!

Jag vill bara skicka ett tack!

Ett tack för att ni hjälp mig på riktigt. Jag började lyssna på er för sju år sedan. Då var jag ensamstående med två blöjbarn. Jag hade inga sparpengar alls. Jag blev inspirerad och satte upp vissa riktlinjer för mig själv och framtiden.

Har sedan dess kämpat på med heltid och lång pendling. Har ett jobb som man inte kan skryta med. Men för någon vecka sedan. Slog jag miljonen för mitt sparande. Känner mig så stolt i smyg. Det är tack vare er som jag är så ekonomiskt trygg idag. Kan skriva så mycket mer. Ingen skulle nog tro att jag lyckats med det jag gjort, med tanke på mina förutsättningar.

Inskickat till oss via mail 5 december 2024. Din historia är mäkta imponerande, all eloge till dig ❤️

Stöd RikaTillsammans

RikaTillsammans finns tack vare dig – vi ägs inte av någon bank, tar inte emot presstöd, säljer inte rådgivning och vill inte förvalta dina pengar. Det gör oss fria, men också helt beroende av dig och vår community.

Om du gillar det vi gör får du gärna supporta oss – genom att bli månadssupporter, swisha ett valfritt belopp eller bjuda oss på en digital kaffe.

Som tack får du tillgång till extramaterial, bonusavsnitt, verktyg och inbjudningar. Tillsammans blir vi både klokare och rikare. Läs mer.

Tack för att du hejar på oss!
Jan & Caroline

Bli supporter

Från 49 kr/månad

Eller stöd oss via...

Swish (123 463 53 22) BuyMeACoffee

Tillsammans blir vi både klokare och rikare dag för dag. Tack på förhand!
Jan & Caroline

Senaste nytt på RikaTillsammans

Investmentbolag: vara eller icke-vara i sparandet?33

Investmentbolag: vara eller icke-vara i sparandet?

Event 24 februari med André Granström om för- och nackdelar och tankar kring investmentbolag i ett klokt sparande.

449. 5 experter: Reflektion på börsåret 2025 och tips inför 202636
#449
1 tim 34 min

Börsåret 2025 med fem experter

Tankar om börsåret och tips inför 2026.

Jan och Caroline Bolmeson38

Finansiella rådgivare vi rekommenderar

Våra tips på hur du kan använda ekonomisk rådgivning för att göra din ekonomi och liv rikare. Rätt rådgivning kan ge upp till 3% högre avkastning och mindre ekonomisk stress och oro.

Event: Att identifiera och leva i linje med det som är viktigt på riktigt39

Event: Att identifiera och leva i linje med det som är viktigt på riktigt

3 mars: Ett praktiskt webbinar om ett rikare liv, livskompassen och värderingar med Moa Diseborn.